top of page

VISA

passid.jpg
proatur turistiabi
Guatemala-Passport.jpg
vacuna enfermera.jpg
Eesti kodanikud ja halli passi omanikud võivad viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva korraga.
 
Ainult turistina, sest pikemaajaliseks reisiks, õppimiseks ja/või töötamiseks tuleb taotleda elamis- ja/või tööluba. Täpsema informatsiooni saamiseks palume kontakteeruda Guatemala saatkonnaga Stockholmis aadressil www.guatemala.se  embassy@guatemala.se
Guatemalas ei ole ei Eesti Vabariigi saatkonda ega aukonsulit. 
Eesti kodanik võib aga abi ja informatsiooni saamiseks pöörduda ükskõik millise ELi liikmesriigi konsulaadi või saatkonna poole.

VAKTSINEERIMINE

passid.jpg
proatur.png
Guatemala-Passport.jpg
vacuna enfermera.jpg

Reisides Vaikse ookeani ja Kariibi mere regiooni riikidesse, samuti Kesk-Ameerikasse, tuleks eelnevalt küsida arstilt nõu võimalike nakkushaiguste ja vajalike kaitsesüstimiste kohta.

Tuleb arvestada, et näiteks kõhulahtisus ja düsenteeria võivad levida saastunud toidu ja veega.

Vaktsineerimissoovitused sõltuvad ka sellest, mis liiki reisi planeeritakse ja kui kaua see kestab.

Guatemalas on kindlam kraanivett täielikult vältida ning eelistada pudelivett. Samuti tuleks vältida süüa pesemata puuvilja ja tänaval pakutavat sööki. Hotellides ja restoranides serveeritakse nn agua pura.

Mitmes kohas on joogivee müügi automaat, hotellitubades on pudelivesi reeglina hinna sees.

Soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi vastu ja mitmekuulise kestusega reisi puhul ka B-hepatiidi vastu. Enam kui pooleaastase viibimise korral kõhutüüfuse, marutõbe ja tuberkuloosi vastu.

Džunglipiirkonnas (Petén regioonis, riigi põhjaosas) on olemas väike malaaria, dengue, kollapalaviku ja Zika viiruse oht (moskiitode tõttu), suurtel kõrgustel nende viiruste ohtu ei esine. Sääsed-moskiitod häirivad enamasti vihmaperioodi ajal (mai-okt.). Kuival perioodil - ehk talvel - (nov.-aprill) neid on vähem.

Soovitavalt osta sääsetõrjevahendi, mille DEET-sisaldus on vähemalt 25-30%.

TURVALISUS

passid.jpg
proatur.png
Guatemala-Passport.jpg
vacuna enfermera.jpg
Üldine soovitus Guatemala Citys liiklemise kohta on mitte jääda pimeda peale ja vältida kõrvalisi asulatevahelisi teid, kus võib ette tulla röövimisi. Tuleks vältida pealinna mõnedes linnaosades (Zona 3, 6 ja 18)  pimedas eksinud näoga üksinda ringi ekselda, pangakaardid, sularaha, mobiiltelefon, tahvelarvuti ja pass kaasas (kella poole seitsmest juba läheb õues kottpimedaks). Mujal probleemi ei ole, eriti külades, kus elab palju erinevaid põlisrahvaid oma kommete ja kultuuridega (maia, quiché, kaqchikel ...). 
Nagu igal pool, tavapäraseid turvameetmeid järgides, ei tohiks probleeme tekkida. Inimesed on väga lahked ja abivalmid Euroopast pärit turisti suhtes.
 
Rendiauto on mõistliku hinnaga, kütus odav. Hea variant on rentida väikebussi koos juhiga, kui minnakse reisile koos pere või sõpradega. Samuti on seltskonnaga liikudes turvalisem ja giid hoolitseb selle eest, et võõras kohas ära ei eksi. 
Koloniaalstiilis linn Antigua on väga turvaline, isegi pärast loojangut. Saab nautida rahulikku miljööd ja rõõmsat õhkkonda. 
 
 
bottom of page